Thursday 21st March:

SCHOOLS SENIOR PLATE FINAL: At Donnybrook – Belvedere College SJ 17; Castleknock College 0

Wednesday 20th March:

POWERADE SCHOOLS JUNIOR CUP FINAL: At Donnybrook – Belvedere College SJ 10; Blackrock College 17

Monday 18th March:

POWERADE SCHOOLS SENIOR CUP FINAL: At RDS – Blackrock College 23; St. Michael’s College 20

Wednesday 13th March:

DUFF CUP FINAL: At Anglesea Road – St. Patrick’s Classical School Navan 29; St. Columba’s 12

Tuesday 12th March:

POWERADE SCHOOLS JUNIOR CUP SEMI FINAL: Belvedere College SJ 48; St. Gerard’s School 0

Sunday, 3rd March:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP SEMI FINAL: At Donnybrook – Blackrock College 23; Cistercian College Roscrea 20

Thursday, 28th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP QUARTER-FINAL: At Donnybrook – Belvedere College SJ 12; St. Mary’s College 0

Wednesday, 27th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP QUARTER FINAL: At Templeville Road – Newbridge College 8 ; St. Gerard’s School 8 (the replay will take place on Wednesday, 6th March in Donnybrook, KO: 2.30pm)

Tuesday, 26th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP QUARTER-FINAL: At Donnybrook – CBC Monkstown 7; St. Michael’s College 13

Monday, 25th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP QUARTER-FINAL: At Donnybrook – Blackrock College 32; Gonzaga College SJ 10

Friday, 22nd February:

POWERADE SCHOOLS SENIOR CUP QUARTER FINAL: At Donnybrook – St. Michael’s College 21; Clongowes Wood College SJ 13

Wednesday 20th February:

VINNIE MURRAY CUP FINAL: At Anglesea Road – Wesley College 9; St. Gerard’s School 6
POWERADE SCHOOLS SENIOR CUP QUARTER FINAL: At Donnybrook – Blackrock College 22; Kilkenny College 8

Tuesday, 19th February:

POWERADE SCHOOLS SENIOR CUP QUARTER FINAL: At Tallaght Stadium – Cistercian College Roscrea 13; Terenure College 10

Monday, 18th February:

POWERADE SCHOOLS SENIOR CUP QUARTER FINAL: At Donnybrook – CBC Monkstown 11 ; Newbridge College 16

Wednesday, 6th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Donnybrook – Clongowes Wood College SJ 12; St. Michael’s College 23, At Templeville Road – CBC Monkstown 13; Castleknock College 3, At Stradbrook – Belvedere College SJ 38; Kilkenny College 0,  At Newbridge RFC – Cistercian College Roscrea 12; St. Gerard’s School 18

Tuesday, 5th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP FIRST ROUND:  Blackrock College 51; St. Patrick’s Classical School Navan 0, Terenure College 0; Gonzaga College SJ 10, Wesley College 0; Newbridge College 48

Monday, 4th February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Lakelands – St. Mary’s College 20; The King’s Hospital 8

Sunday, 3rd February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP FIRST ROUND: At Donnybrook – Blackrock College 44; Gonzaga College SJ 18

Friday, 1st February:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP FIRST ROUND: At Donnybrook – CBC Monkstown 24; St. Mary’s College 10

Thursday, 31st January:

POWERADE LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP FIRST ROUND: At NUI Maynooth – Cistercian Roscrea 40; Wesley College 0, At Templeville Road – Clongowes Wood College SJ 30; St. Gerard’s College 6

Wednesday, 30th January:

FR. GODFREY CUP SEMI FINAL: At Ballycorus – Wesley College 22; St. Columba’s College 3

Tuesday, 29th January:

FR. GODFREY CUP SEMI FINAL: At Ballycorus – St. Patrick’s Classical School Navan 13; CUS 8

LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP 1st ROUND: At Donnybrook – St. Michael’s College 14; Castleknock College 3

Monday, 28th January:

LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP 1st ROUND: At NUI Maynooth – The Kings Hospital 5; Newbridge College 12, At Ashbourne – Presentation College Bray 3; Kilkenny College 10

Sunday, 27th January:

LEINSTER SCHOOLS SENIOR CUP 1st ROUND: At Donnybrook – Belvedere College SJ 7; Terenure College 13

Thursday, 24th January:

LEINSTER SCHOOLS VINNIE MURRAY SENIOR CUP SEMI-FINAL: At Belfield (astro) – St. Gerard’s School 31; Mount Temple 3

LEINSTER SCHOOLS FR GODFREY JUNIOR CUP QUARTER-FINAL: At Terenure RFC – CUS 27; Presentation College, Bray 5

Wednesday, 23rd January:

LEINSTER SCHOOLS FR GODFREY JUNIOR CUP QUARTER-FINALS: At Ashbourne RFC – St Patrick’s Classical School Navan 28; St Conleth’s College 0, At Kirwan Park – Wesley College 7; The High School 5, At Mullingar RFC – St Columba’s College 17; Moyne CS 5

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP SEMI-FINAL: At Mullingar RFC – St Columba’s College 17; Moyne CS 5

Tuesday 22nd January:

LEINSTER SCHOOLS VINNIE MURRAY SENIOR CUP SEMI-FINAL: At NUI Maynooth – Wesley College 17; St Andrew’s College 13

Thursday 17th January:

LEINSTER SCHOOLS VINNIE MURRAY SENIOR CUP SECOND ROUND: At Westmanstown – Wesley College 15; CBS Naas 0, At Railway Union – St Andrews College 42; De La Salle College Churchtown 3, At Suttonians RFC – St Gerard’s School 24; Skerries CC 9, At Coolmine RFC – Mount Temple 17; Newpark Comprehensive 5

Tuesday 15th January:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FINAL: At Donnybrook – CBS Wexford 51 (G Byrne, M Roche 2 tries each; E Roche try, con; C Kavanagh, D Comiskey, R Devereaux try each; S Stafford pen, 3 cons); Ratoath College 20 (D Doyle, A Coakley try each; D Kelly 2 pens, 2 cons)

LEINSTER SCHOOLS FR GODFREY JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Castleknock College – St Patrick’s Classical School 31; S Andrew’s College 0

Monday 14th January:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP FINAL: At Ashbourne RFC – Moyne CC 17 (J McGahern, C McCabe try each; M Hughes pen, 2 cons); Scoil Conglais 5 (A Doyle try)

Thursday 10th January:

LEINSTER SCHOOLS VINNIE MURRAY SENIOR CUP FIRST ROUND: At Merrion Road – St Andrew’s 11; CUS 0, At Lakeland’ Park – De La Salle, Churchtown 13; High School 12, At Seapoint – St Gerard’s School 48; Templeogue College 3, At Dr Hickey Park – Skerries CC 25; CBS Wexford 21, At Westmanstown – Mount Temple 27; St Patrick’s Classical Navan 20

Wednesday 12th December:

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN CUP FINAL: At Ashbourne RFC – CBS Naas 22 (M Russell, R Pearse, D Devlin try each; J O’Brien pen, 2 cons); St Patrick’s, Navan 10 (Conor Farrell try; Cillian Farrell pen, con)

LEINSTER SCHOOLS SENIOR LEAGUE FINAL: At Donnybrook – Cistercian College Roscrea 18 (F Higgins try, dr gl; D Trayers try; T Foley pen, con); Gonzaga College 14 (A Marks, D Lavelle try each; C McKeon 2 cons)

Wednesday 5th December:

LEINSTER SCHOOLS SENIOR LEAGUE SEMI-FINALS: At Lakelands Park – Gonzaga College SJ12; Castleknock College 7, At Portarlington RFC – Cistercian Roscrea 20; Newbridge College 15

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN SENIOR CUP SEMI-FINALS: At Co Carlow FC – CBS Naas 27; CBS Wexford 5, At Ashbourne RFC – St Patrick’s, Navan 19; Mount Temple 13

Tuesday 4th December:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR LEAGUE FINAL: At Donnybrook – CBC Monkstown 16; Gonzaga College SJ 8

Monday 3rd December:

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP SEMI-FINAL: At Coolmine RFC – St Patrick’s, Navan 14; St Conleth’s College 0

Thursday 29th November:

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN SENIOR CUP QUARTER-FINALS: At North Kildare RFC – CBS Naas 7; Maynooth PP 6, At Ratoath RFC – St Patrick’s, Navan received a walkover from Ratoath CC

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP QUARTER-FINAL: At Edenderry RFC – Moyne CS 28; Scoil Conglais 26

Wednesday 28th November:

LEINSTER SCHOOLS SENIOR LEAGUE QUARTER FINALS: At Ranelagh – Gonzaga College SJ 35; Pres. Bray 0, At Castleknock – Castleknock College 22; Kilkenny College 16, At Monkstown – Newbridge College 16; CBC Monkstown 15, At Roscrea – Cistercian College Roscrea 23; The King’s Hospital 9

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR LEAGUE SEMI FINALS: At Templeville Road – CBC Monkstown 20; Newbridge College 18, At Lakelands – Gonzaga College SJ 7; Castleknock College 5

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN CUP SENIOR CUP QUARTER FINALS: At Wexford Wanderers – CBS Wexford 25; East Glendalough 7, At Mount Temple – Mount Temple School 33; St. Finian’s Mullingar 10

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP QUARTER FINAL: At St Columba’s – St. Columba’s College 22; Mount Temple 3

Tuesday 27th November:

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP QUARTER-FINAL: At Wicklow RFC – St Conleth’s College 38; East Glendalough 0

Monday 26th November:

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP QUARTER-FINALS: At Sandford School – Scoil Chonglais 46; Sandford Park 15, At Suttonians RFC – St Patricks, Navan 33; St Fintan’s, Sutton 0

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN SENIOR CUP SECOND ROUND: At Ratoath RFC – Ratoath CC 47; St Mel’s College 0

Wednesday 21st November:

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN SENIOR CUP SECOND ROUND: At Naas RFC – CBS Naas 22; St Conleth’s College 8, At St Paul’s – Maynooth PP 24; St Paul’s College 18, At Longford RFC – Wexford CBS 7; Wilson’s Hospital 0, At Tullow RFC – East Glendalough School 24; Tullow CS 10, At Mount Temple – Mount Temple 17; St Fintan’s, Sutton 7, Ashbourne CS gave walkover to St Finian’s, Mullingar

Tuesday 20th November:

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP SECOND ROUND: At Mount Temple – Mount Temple 19; Wilson’s Hospital School 14

Monday 19th November:

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP SECOND ROUND: At Wanderers FC – St Conleth’s College 22; Templeogue College 5, At Lansdowne FC (back pitch) – East Glendalough School 27; Marian College 22, At Navan RFC – St Patrick’s Classical School 17; Skerries CC 5, At Ashbourne RFC – Moyne CS 45; Ashbourne CS 0, At St Columba’s College – St Columba’s College 19; Newpark Comprehensive 3

Thursday 15th November:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP SEMI-FINAL: At Moyne – Moyne CC 19; Ratoath CC 12

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN SENIOR CUP FIRST ROUND: At St Columba’s College – Mount Temple 6; St Columba’s 3

Wednesday 14th November:

LEINSTER SCHOOLS McMULLEN SENIOR CUP FIRST ROUND: At Athy RFC – CBS Naas 11; Árd Scoil na Trionóide 3, At Sandford Park – Maynooth Post Primary 33; Sandford Park School 27, At Gorey RFC – St Patrick’s Navan 14; Gorey CS 13

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Gorey RFC – St Fintan’s High School 31; Gorey CS 5

Tuesday 13th November:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP QUARTER-FINAL: At Ratoath RFC – Ratoath CC 60; Balbriggan CC 24

Monday 12th November:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP SEMI-FINAL: At Co Carlow FC – Scoil Chonglais 12; St Colmcille’s 7

LEINSTER SCHOOLS DUFF JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Templeogue College – Templeogue College 27; Good Counsel, New Ross 19, At Tullow RFC – St Patrick’s Classical School 46; Tullow CS 0, At St Columba’s – St Columba’s College 32; CBS Naas 7, At Newpark – Newpark Comprehensive 57; Árd Scoil na Trinóide 5, At Mount Temple – Mount Temple 43; De La Salle, Churchtown 0

Wednesday 7th November:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP QUARTER-FINALS: At Dundalk RFC – Coláiste Chill Mhantáin 23; De La Salle, Dundalk 0, At Gorey RFC- Wexford CBS 43; Coláiste Bhride 10

Tuesday 6th November:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP SECOND ROUND: At Boyne RFC – Moyne CS 28; St Joseph’s, Drogheda 12,

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP QUARTER FINAL: At Balbriggan RFC – Balbriggan CS 41; St Mel’s Longford 10.

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP QUARTER FINAL: At Terenure College RFC – St Colmcille’s 58; Lucan CC 12

Monday 5th November:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP QUARTER-FINAL: At County Carlow FC – Scoil Chonglais 22; Coláiste Bhride 10

Thursday 25th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP SECOND ROUND: At Malahide RFC – Ratoath CC 50; Malahide CS 12

Wednesday 24th October:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP SECOND ROUND: At Barnhall – St MacDara’s 35; Holy Family Rathcoole 19, At Park Lane – Scoil Chonglais 24; Wexford CBS 7

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP SECOND ROUND: At Park Lane – Wexford CBS 51; CBS New Ross 3, At Wicklow RFC – Colaiste Chill Mhantain 27; St Joseph’s, Drogheda 7, At Barnhall – Lucan CC 21; Holy Family, Rathcoole 19.

Monday 22nd October:

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP SECOND ROUND: At Ratoath – Ratoath CS 32; St Mary’s Drogheda 13, At Mullingar RFC – St Joseph’s, Drogheda 7; St Finian’s, Mullingar 0, At Barnhall – St Colmcille’s, Knocklyon 26; Salesian College 19,  At Wicklow RFC – Colaiste Bhride 19; Colaiste Chill Mhantain 0

Friday, 19th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At Barnhall RFC – St Colmcille’s, Knocklyon 47; Castleknock CC 5, At Kells – De La Salle, Dundalk 11; Kells CS 5, At Gormanston – Malahide CS 34; Gormanston College 20

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Co. Carlow RFC – Scoil Chonglais 29; St David’s, Greystones 8

Thursday, 18th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At Drogheda – Ratoath CC 31; Drogheda Grammar 10

Wednesday, 17th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At Co. Carlow RFC – Colaiste Bhride, Carnew 19; Scoil Conglais 0

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP FIRST ROUND: At Longford RFC – St Mel’s College 28; Athboy CS 7, At Bray – Coláiste Chill Mhantáin 50; St Brendan’s, Bray 7

Tuesday, 16th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: Dunshaughlin CS gave walkover to St Joseph’s, Drogheda.

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT JUNIOR CUP FIRST ROUND: At Balbriggan RFC – Balbriggan CS 64; Bush Post Primary 10

Monday, 15th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At Barnhall RFC – Holy Family, Rathcoole 54; St Patrick’s, Cathedral School 24

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP FIRST ROUND: At Boyne RFC – St Marys, Drogheda 36; Boyne CS 19, At Boyne RFC – St Josephs, Drogheda 55; Malahide CS 5, At Ratoath – Dunshaughlin CS 17; Pipers Hill, Naas 12, At Barnhall RFC – Holy Family, Rathcoole 31; Lucan CC 12, At Westmanstown – St MacDaras 34; Castleknock CS 10, At Firhouse – Salesian College 33; Firhouse CC 5, At Carlow RFC – St Colmcilles, Knocklyon 31; Presentation, Bagenalstown 28, At Park Lane – Wexford CBS 47; Bridgetown CS 10, At Gorey RFC – Coláiste Bhride 44; Coláiste Lorcáin 10

Friday, 12th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At Co. Carlow RFC – Scoil Chonglais 27; Presentation, Bagnalestown 0

Thursday, 11th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At Balbriggan RFC – Gormanston College 13; Balbriggan CS 0

Wednesday, 10th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP FIRST ROUND: At New Ross – CBS New Ross 8; Pipers Hill 5, At Greystones RFC – Coláiste Bhride 22; St David’s, Greystones 0, At Dundalk RFC – De La Salle, Dundalk 35; Dundalk Grammar 12, At Malahide RFC – – Malahide CS 41; Ardee CS 17, At Ratoath RFC – Ratoath CC 46; Athboy CS 3, At Malahide RFC – Drogheda Grammar 22; Portmarnock CS 5, At Barnhall RFC – St Colmcilles CS 38; Salesians College 21, Castleknock CS got walkover from Drimnagh Castle, At Firhouse CS – Lucan CC 24; Firhouse CC 7.

Monday, 8th October:

LEINSTER SCHOOLS DEVELOPMENT SENIOR CUP: At Park Lane – Enniscorthy VC 27; Bridgetown VC 7, At Dundalk RFC – St Mary’s, Drogheda 44; Bush Post Primary 14

LEINSTER SCHOOLS JUNIOR DEVELOPMENT CUP: At Gormanston – Ratoath CC 52; Gormanston College 12, At Lakeland’s Park – St Colmcilles, Knocklyon 31; Hartstown CS 21