Check out the latest Club results from around the province below.

Leinster League – Division 1A:
Ashbourne 34, Kilkenny 21;
Clondalkin 9, Enniscorthy 33;
Gorey 45, Suttonians 22;
De La Salle Palmerston 31, Monkstown 17;

Leinster League – Division 1B:
Cill Dara 9, Malahide 15;
North Kildare 17, Wicklow 15;
Coolmine 22, Longford 14;
Tullow 10, Mullingar 15;

Leinster League – Division 2A:
Edenderry 27, New Ross 7;
Athboy 13, Portlaoise 52;
Newbridge 18, Co Carlow 28;
Railway Union 10, Portarlington 12;
 
Leinster League – Division 2B – Pool 1:
RCSI 3, Roscrea 29;
Athy 23, Arklow 3;

Leinster League – Division 2B – Pool 2:
Birr 43, Swords 14;
Midland Warriors 19, Balbriggan 24;

Metro League – Division 2:
Seapoint 5, Wanderers 3;
Blackrock College RFC 9, Dublin University 18;

Metro League – Division 6:
Dublin University 22, Coolmine 17;
Guinness 17, Naas 18;
St Marys College RFC 7, Wanderers 15;
Old Belvedere 13, Old Wesley 14;

Metro League – Division 7:
MU Barnhall 15, De La Salle Palmerston 15;
Monkstown 7, Tallaght 40;
Greystones 52, Navan 0;
Seapoint 3, Tullamore 7;

Metro League – Division 8:
Blackrock College RFC 62, Clondalkin 6;
Terenure College RFC 22, UCD 17;
 
Metro League – Division 9:
A.I.B 41, Kilkenny 7;
Bective Rangers 37, BGF Ravens 5;
Dublin University 5, Old Wesley 41;
 
Metro League – Division 10:
Clontarf 18, Suttonians 3;
De La Salle Palmerston 47, St Marys College RFC 5;

Metro League – Division 11:
Emerald Warriors 0, MU Barnhall 89;

JP Fanagan (U20) – Premier 1:
Clontarf 25, Terenure College RFC 12;
Old Belvedere 19, Blackrock College RFC 25;
UCD 41, Dublin University 14;
Buccaneers 3, Lansdowne 93;

JP Fanagan (U20) – Premier 2:
St Marys College RFC 28, MU Barnhall 24;
Old Wesley 36, Dublin University 0;
Greystones 39, NUIG/Corinthians 3;
Naas 6, Navan 10;
 
JP Fanagan (U20) – Premier 3:
Seapoint 38, Coolmine 27;
Suttonians 15, Portarlington 8;
Monkstown 32, De La Salle Palmerston 14;

Leinster Seconds League – Division 1A:
Ashbourne 29, Kilkenny 5;
Clondalkin 23, Enniscorthy 45;
Gorey 47, Suttonians 5;
De La Salle Palmerston 24, Monkstown 20;
 
Leinster Seconds League – Division 1B:
Cill Dara 19, Roscrea 3;
North Kildare 12, Wicklow 32;
Tullow 48, Mullingar 24;

Leinster Seconds League – Division 2A:
Railway Union 57, Portarlington 17;
Edenderry 13, New Ross 55;
Athy 26, Portlaoise 3;
Newbridge 15, Co Carlow 28;
 
Jim Byrne Cup (J2) – Group 2:
Malahide 19, Stillorgan 26;

McGee Cup (J3):
North Meath W/O v Dundalk;
Athboy 3, Ratoath 20;