Check out the weekend’s Club results below

Leinster League – Division 1A:
Ashbourne 9, Gorey 22;
De La Salle Palmerston 15, Clondalkin 13;
Monkstown 22, Kilkenny 13;
Suttonians 10, Enniscorthy 44;
 
Leinster League – Division 1B:
Cill Dara 15, Coolmine 18;
Tullow 20, North Kildare 34;
Mullingar 20, Malahide 20;
Longford 6, Wicklow 17;

Leinster League – Division 2A:
Railway Union 28, Edenderry 19;
Newbridge 43, Athboy 15;
Portarlington 30, Co Carlow 25;
Portlaoise 38, New Ross 17;

Leinster League – Division 2B – Pool 1:
Wexford Wanderers 3, Roscrea 12;
Athy 40, RCSI 3;
Clane 15, Arklow 19;

Leinster League – Division 2B – Pool 2:
Birr 8, Balbriggan 25;
Midland Warriors 34, Garda 17;
Swords 17, Ardee 5;

Metro League – Division 1:
Lansdowne 55, MU Barnhall 5;
Terenure College RFC 43, Clontarf 3;
Old Belvedere 18, Old Wesley 39;
St Marys College RFC 23, UCD 19;

Metro League – Division 2:
Wanderers 20, Dublin University 50;
Naas 16, Lansdowne 15;
St Marys College RFC 18, Greystones 7;
Seapoint 23, Blackrock College RFC 29;

Metro League – Division 3:
Boyne 30, Navan 7;
Old Belvedere 14, Clontarf 18;
Terenure College 32, Tullamore 27;
Bective Rangers 52, Stillorgan 5;

Metro League – Division 4:
Dundalk 14, Skerries 46;
Malahide 29, Old Wesley 28;
St Marys College RFC 8, Rathdrum 5;
Lansdowne 47, Blackrock College RFC 14;

Metro League – Division 5:
MU Barnhall 6, UCD 15;
Bective Rangers 54, Greystones 10;
Wanderers 37, CYM 7;
Terenure College 14, Clontarf 17;

Metro League – Division 6:
Guinness 19, Coolmine 21;
Wanderers 6, Old Belvedere 10;
Old Wesley 29, St Marys College RFC 6;
Naas 36, Dublin University 17;

Metro League – Division 7:
MU Barnhall 26, Seapoint 18;
Greystones W/O v Monkstown;
Navan 26, De La Salle Palmerston 31;
Tullamore 56, Tallaght 0;

Metro League – Division 8:
Blackrock College RFC 19, Terenure College RFC 21;
Stillorgan 27, Clondalkin 14;
UCD 15, Parkmore 27;

Metro League – Division 9:
A.I.B W/O v Gorey;
Dublin University 29, Bective Rangers 6;
Old Wesley 33, Kilkenny 24;

Metro League – Division 10:
St Marys College RFC 3, Suttonians 44;
Clontarf W/O v Skerries;
Wexford Wanderers 24, Terenure College RFC 18;

Metro League – Division 11:
MU Barnhall 0, Normans 36;
Emerald Warriors 7, Stillorgan 58;
Clondalkin W/O v Millmount House;

JP Fanagan (U20) – Premier 1 & 2 Qualifier Section A:
MU Barnhall 7, Blackrock College RFC 53;
Seapoint 0, Terenure College 79;

JP Fanagan (U20) – Premier 1 & 2 Qualifier Section B:
NUIG/Corinthians 0, Dublin University 82;
St Marys College RFC 14, Clontarf 26;

JP Fanagan (U20) – Premier 1 & 2 Qualifier Section C:
Navan 21, Lansdowne 25;
Old Wesley 5, Old Belvedere 11;

JP Fanagan (U20) – Premier 1 & 2 Qualifier Section D:
Naas 7, UCD 88;
Greystones 23, Buccaneers 37;

Leinster Seconds League – Division 1A:
Ashbourne 61, Gorey 0;
De La Salle Palmerston 12, Clondalkin 19;
Monkstown 48, Kilkenny 0;
Suttonians 14, Enniscorthy 25;

Leinster Seconds League – Division 1B:
Cill Dara 5, Coolmine 17;
Tullow 27, North Kildare 29;
Longford 12, Wicklow 49;
Mullingar 19, Roscrea 39;

Leinster Seconds League – Division 2A:
Newbridge W/O v Athy;
Portarlington 14, Co Carlow 15;
Portlaoise W/O New Ross;
Railway Union 3, Edenderry 10;