Leinster League – Division 1A: Tullamore 27, Skerries 20; Dundalk 24, Coolmine 15; Co Carlow 28, Cill Dara 11;
Leinster League – Division 1B: Monkstown 32, Tullow 17; Portlaoise 10, Garda 27; New Ross 16, Enniscorthy 33; West Offaly Lions 10, Portarlington 9;
Leinster League – Division 2: Edenderry 3, Kilkenny 17; Mullingar 15, Clondalkin 18; Wexford Wanderers 20, Clane 32;
Leinster League Division 3 – Section B: Guinness 46, Rathdrum 10; Arklow 29, Birr 0; Swords 31, North Meath 7;
Metro J1 League – Section A: Lansdowne 14, Dublin University 5;
Metro J1 League – Section B: Terenure College RFC 8, UCD 25;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section A: Blackrock College RFC 21, Clontarf 17;
JP Fanagan Pennant – Section A: Bective Rangers , Naas (Naas w/o);
Leinster Seconds League – Division 1A: Tullamore , Skerries (Tullamore w/o); Dundalk 5, Coolmine 32; Co Carlow 3, Cill Dara 15;
Leinster Seconds League – Division 1B: Portlaoise 41, Garda 15; New Ross 0, Enniscorthy 21; Monkstown 13, Tullow 7;
Leinster Seconds League – Division 2: Edenderry 6, Kilkenny 24; Mullingar 21, Clondalkin 16; Gorey , Mullingar (Gorey w/o);
Metro J2 League Phase 2 – Section A: Terenure College RFC 17, St Marys College RFC 29; Clontarf 37, Old Belvedere 10; Stillorgan 7, Lansdowne 18;
Leinster J3 League – Section A: De La Salle Palmerston 46, Suttonians 10; NUIM Barnhall 13, Old Belvedere 18; Lansdowne 44, Greystones 3;
Metro J2 League Phase 2 – Section B: Bective Rangers 20, Wanderers 15; Blackrock College RFC , UCD (UCD w/o); CYM 14, Old Wesley 45;
Leinster J3 League – Section B: Bective Rangers 8, Naas 13; Old Wesley 37, Naas 0;
South Leinster Provincial J3 League: Birr 26, Co Carlow 5; Enniscorthy , Edenderry (Enniscorthy w/o); Athy 10, Portlaoise 41;
Leinster J4 League Section A – Premier Division: NUIM Barnhall 24, Athy 9; Terenure College RFC 40, Coolmine 29; Blackrock College RFC 15, St Marys College RFC 20;
Leinster J4 League Section A – Division 1: Clondalkin 21, Bective Rangers 3; Greystones 10, Clontarf 12; Stillorgan 14, Lansdowne 12;
Leinster J4 League Section B – Premier Division: De La Salle Palmerston 13, Malahide 6; UCD 34, A.I.B 6;
Leinster J4 League Section B – Division 1: Normans 12, Wexford Wanderers 25; Seapoint 43, Newbridge 5;
Leinster J4 League Section C – Premier Division: Emerald Warriors 7, Guinness 54; Tallaght 3, Suttonians 23; Dublin University 73, Swords 0;
Leinster J4 League Section C – Division 1: NUIM Barnhall B 37, Portlaoise 15; Parkmore 10, CYM 20;
Leinster J5 League: Terenure College RFC 34, De La Salle Palmerston 6; Tallaght 5, Clontarf 5; Clondalkin 6, Stillorgan 18; St Marys College RFC 29, Bective Rangers 3;
McGee Cup (North East J3): Dundalk 13, Balbriggan 17; Navan 3, Ardee 16;
Paul Flood Cup – Group 2: Cill Dara 36, Malahide 0;
Under 19 Premier Division – Playoffs: Navan 8, Naas 3; Boyne 22, Wicklow 8;
Under 19 Division 1 – Playoffs: Mullingar 6, Clondalkin 11; Ashbourne 12, Kilkenny 26;
Under 17 Premier Division – Playoffs: Navan 7, Gorey 12; Co Carlow 22, Mullingar 23;
Under 17 Division 1 – Playoffs: Longford 24, Wicklow 8;
Under 15 Division 1 – Playoffs: Birr 5, Portarlington 32; Ashbourne 60, Clane 0;
Under 14 Saturday League – Playoffs: Gorey 20, Wexford Wanderers 19;
Under 13 Premier Division – Playoffs: Wexford Wanderers 57, Naas 7;
Under 13 Division 1 – Playoffs: Athy 41, Birr 0;