Leinster League – Division 1A: Coolmine 39, Tullamore 12; Newbridge 15, Cill Dara 24; Dundalk 13, Boyne 27; Co. Carlow 19, Skerries 37;
Leinster League – Division 1B: Monkstown 20, Enniscorthy 13; Portlaoise 24, Wicklow 22; Portarlington 7, Tullow 28; West Offaly Lions 7, Garda 31;
Leinster League – Division 2: Longford 11, Mullingar 9; Kilkenny 24, Clane 17; Clondalkin 47, Roscrea 3; Wexford Wanderers 10, Edenderry 32; Gorey 5, Ashbourne 9;
Leinster League Division 3 – Section A: IT Carlow 10, Athy 16; Balbriggan 15, North Kildare 26; Malahide 54, Railway Union 8;
Leinster League Division 3 – Section B: Swords 30, Guinness 21; Arklow 28, Midland Warriors 12; North Meath , Rathdrum (North Meath w/o);
Metro J1 League – Section A: Old Wesley 13, Dublin University 16; Bective Rangers 8, St. Marys College RFC 29; Clontarf 39, Old Wesley 5;
Metro J1 League – Section B: Suttonians 39, Seapoint 34; Terenure College RFC 17, NUIM Barnhall 28; Naas 10, Navan 10; UCD 21, Terenure College RFC 7;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section A: Blackrock College RFC 12, Lansdowne 15; Clontarf 20, UCD 13; Old Belvedere 11, Dublin University 12;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section B: Greystones 9, Old Wesley 6; St. Marys College RFC 45, Wanderers 3; NUIM Barnhall 0, Terenure College RFC 41;
JP Fanagan Pennant – Section A: Skerries 45, Bective Rangers 12; Coolmine 14, UCD 20; Old Belvedere 36, St. Marys College RFC 28; Naas 15, Lansdowne 27;
JP Fanagan Pennant – Section B: Suttonians 14, Newbridge 22; De La Salle Palmerston 20, Seapoint 24; Dublin University 8, Old Wesley 24;
Gale Cup: CYM 11, Tullow 45;
Leinster Seconds League – Division 1A: Coolmine 23, Tullamore 13; Newbridge 20, Cill Dara 16; Dundalk 9, Boyne 19; Co. Carlow 12, Skerries 13;
Leinster Seconds League – Division 1B: Portlaoise 24, Wicklow 19; Portarlington 17, Tullow 45;
Leinster Seconds League – Division 2: Longford 9, Mullingar 9; Kilkenny 29, Clane 6; Clondalkin 18, Roscrea 6; Gorey 8, Ashbourne 11;
Midland J2 League -Section “A”: Longford 9, Mullingar 9;
Leinster J3 League – Section A: NUIM Barnhall 10, De La Salle Palmerston 15; Suttonians 16, St. Marys College RFC 22; Greystones 5, Old Belvedere 34; Lansdowne 27, Terenure College RFC 9; Terenure College RFC 0, Old Belvedere 18;
Leinster J3 League – Section B: Naas 13, Clontarf 10; Bective Rangers 3, Old Wesley 22;
South Leinster Provincial J3 League: Tullamore 5, Birr 7; Athy 27, Co. Carlow 30;
Leinster J4 League Section B – Premier Division: North Kildare 5, Malahide 17;
Leinster J5 League: Clontarf 20, Malahide 0; Terenure College RFC 57, Wanderers 0; De La Salle Palmerston 29, Bective Rangers 15; Tallaght 41, Stillorgan 3; St. Marys College RFC 14, Clondalkin 5;
McGee Cup (North East J3): Ardee 19, Balbriggan 0;
Leinster Womens League – Div 3 – Phase 2: Garda 46, Portarlington 5;
Leinster Womens League – Div 4 – Phase 2: Enniscorthy 37, Old Belvedere 0;
Under 19 Premier Division South: Enniscorthy 13, Co. Carlow 13;
Under 19 Premier Division North: NUIM Barnhall 8, Naas 24;
Under 19 Division 1 South: Clondalkin 5, Kilkenny 10; AC Pirates 5, Clondalkin 12;
Under 19 Division 1 North: Longford 3, Ashbourne 27;
Under 17 Premier Division South: Athy 3, Kilkenny 24; Enniscorthy 10, Co. Carlow 14; Gorey 34, Portlaoise 0; New Ross 3, Wexford Wanderers 0;
Under 17 Premier Division North: Boyne 0, Navan 22; Dundalk 0, Mullingar 21; NUIM Barnhall 12, Naas 24; Tullamore 5, Birr 17;
Under 17 Division 1 South: Clane 41, Enniscorthy 0; Wexford Wanderers 5, Arklow 25; Wicklow 32, Tullow 5;
Under 17 Division 1 North: Edenderry 16, Longford 8; Midland Warriors 10, Ratoath 12; North Kildare 0, Roscrea 25;
Under 13 Premier Division South: Co. Carlow 29, Enniscorthy 0; Kilkenny 5, Wicklow 14; Portlaoise 34, Gorey 0; Wexford Wanderers 30, New Ross 0;
Under 13 Premier Division North: Mullingar 41, Dundalk 5; Navan 10, Longford 0; North Kildare 0, Tullamore 22;