Leinster League – Division 1A: Boyne 34, Tullamore 14; Cill Dara 28, Skerries 29; Coolmine 49, Co Carlow 8;
Leinster League – Division 1B: Portlaoise 23, Monkstown 16; New Ross 17, West Offaly Lions 7; Wicklow 26, Portarlington 5; Enniscorthy 14, Tullow 16;
Leinster League – Division 2: Kilkenny 13, Longford 13; Edenderry 18, Clondalkin 21; Clane 23, Gorey 23; Roscrea 21, Wexford Wanderers 3; Mullingar 3, Ashbourne 16;
Leinster League Division 3 – Section A: Athy 52, Railway Union 3; North Kildare 22, IT Carlow 5;
Leinster League Division 3 – Section B: Birr 5, Arklow 15; Guinness 32, Midland Warriors 12; Swords 48, Rathdrum 3;
Metro J1 League – Section A: Old Belvedere 32, Old Wesley 7;
Metro J1 League – Section B: Greystones 17, NUIM Barnhall 3; UCD 60, Navan 0; Seapoint 25, De La Salle Palmerston 20;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section A: Lansdowne 16, Dublin University 10; Clontarf 72, Old Belvedere 39; UCD 38, Blackrock College RFC 7;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section B: Greystones 10, Terenure College RFC 22; NUIM Barnhall 9, Wanderers 6; Old Wesley 7, St Marys College RFC 25;
JP Fanagan Pennant – Section A: Lansdowne 25, Coolmine 17; Skerries 44, Old Belvedere 19; St Marys College RFC 13, Naas 29; UCD 42, Bective Rangers 0;
JP Fanagan Pennant – Section B: Suttonians 21, De La Salle Palmerston 27; Old Wesley 7, Blackrock College RFC 24; Seapoint 20, Dublin University 10;
Gale Cup: CYM 3, Mullingar 36;
South East J1 League – Section B: Enniscorthy 14, Tullow 16;
Leinster Seconds League – Division 1A: Boyne , Tullamore (Boyne w/o); Cill Dara 21, Skerries 9; Coolmine 29, Co Carlow 7;
Leinster Seconds League – Division 1B: Portlaoise 22, Monkstown 5; Wicklow , Portarlington (Wicklow w/o); Enniscorthy 25, Tullow 17;
Leinster Seconds League – Division 2: Edenderry 3, Clondalkin 0; Clane 12, Gorey 26; Mullingar 24, Ashbourne 5;
Metro J2 League Phase 2 – Section A: Old Belvedere 15, Clontarf 15; Lansdowne 39, Terenure College RFC 10; Stillorgan 20, St Marys College RFC 25;
Metro J2 League Phase 2 – Section B: UCD 19, Old Wesley 13; Blackrock College RFC 10, Bective Rangers 32;
Leinster J3 League – Section A: Suttonians 5, Greystones 13; Old Belvedere 10, Lansdowne 32; De La Salle Palmerston 10, St Marys College RFC 23;
Leinster J3 League – Section B: Clontarf , Bective Rangers (Bective w/o); Monkstown 10, Naas 22;
South Leinster Provincial J3 League: Co Carlow 14, Birr 6;
Leinster J4 League Section A – Premier Division: Athy 18, St Marys College RFC 20; Coolmine 12, Blackrock College RFC 21; Terenure College RFC 21, NUIM Barnhall 30;
Leinster J4 League Section A – Division 1: Clondalkin 8, Clontarf 11; Bective Rangers 48, Stillorgan 0; Lansdowne 6, Greystones 25;
Leinster J4 League Section B – Premier Division: A.I.B 24, Wanderers 17; De La Salle Palmerston 15, North Kildare 7; Malahide 20, UCD 0;
Leinster J4 League Section B – Division 1: Navan 7, Seapoint 45;
Leinster J4 League Section C – Premier Division: Dublin University 13, Suttonians 48; Tallaght 28, Guinness 8; Emerald Warriors 5, Swords 28;
Leinster J4 League Section C – Division 1: NUIM Barnhall B 17, Unidare 14; CYM 6, Monkstown 3; Portlaoise 5, Parkmore 24;
Leinster J5 League: Wanderers 20, De La Salle Palmerston 21; Clondalkin 11, Tallaght 14; Clontarf 15, St Marys College RFC 3; Bective Rangers 16, Malahide 18; Stillorgan 8, Terenure College RFC 60;
McGee Cup (North East J3): Athboy 24, Balbriggan 9; Ardee 34, Ratoath 3; Dundalk 11, Navan 3;
Under 19 Premier Division – Quarter Finals: Navan 12, Gorey 0; Wicklow 53, Edenderry 15;
Under 19 Division 1 – Quarter Final: Kilkenny 29, Ratoath 5;
Under 19 Division 1 North: Mullingar 42, Longford 17;
Under 17 Premier Division – Quarter Finals: Birr 15, Enniscorthy 15; Navan 36, Kilkenny 12; Gorey 31, Boyne 5;
Under 17 Division 1 – Quarter Final: Roscrea 35, Wexford Wanderers 0;
Under 15 Premier Division – Quarter Finals: Mullingar 31, Kilkenny 23; Boyne 35, Gorey 5;
Under 13 Premier Division North: Longford 26, Naas 19;
Under 13 Division 1 South: Portarlington 21, Clane 26;