Leinster League – Division 1A: Cill Dara 16, Coolmine 34; Newbridge 8, Dundalk 9;
Leinster League – Division 1B: Tullow 24, Garda 30; Portarlington 0, Enniscorthy 23;
Leinster League – Division 2: Longford 35, Edenderry 10; Wexford Wanderers 6, Kilkenny 27; Gorey 13, Mullingar 0;
Leinster League Division 3 – Section B: Birr 13, North Meath 8;
Metro J1 League – Section A: Old Belvedere 20, Bective Rangers 9; Clontarf 7, Lansdowne 10; Old Wesley 14, Blackrock College RFC 26;
Metro J1 League – Section B: Wanderers 20, Seapoint 18; Navan 0, Greystones 0; Naas 0, Wanderers 43;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section A: Lansdowne 21, Old Belvedere 19;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section B: NUIM Barnhall 12, Greystones 13; Terenure College RFC 0, St Marys College RFC 32; Old Wesley 0, Wanderers 18;
JP Fanagan Pennant – Section A: Bective Rangers 14, Lansdowne 45; UCD 11, Skerries 16;
JP Fanagan Pennant – Section B: Newbridge 20, Old Wesley 17;
Leinster Seconds League – Division 1A: Cill Dara 3, Coolmine 23; Newbridge 26, Dundalk 7;
Leinster Seconds League – Division 1B: Tullow 25, Garda 9; Portarlington 18, Enniscorthy 25;
Metro J2 League Phase 2 – Section A: Lansdowne 20, Old Belvedere 10;
Metro J2 League Phase 2 – Section B: CYM 0, Wanderers 41;
Leinster J3 League – Section A: De La Salle Palmerston 0, Lansdowne 8; Greystones 12, St Marys College RFC 37;
Leinster J3 League – Section B: Dublin University 19, Monkstown 17;
Leinster J4 League Section A – Premier Division: Athy 12, NUIM Barnhall 22; Blackrock College RFC 22, Coolmine 5; Terenure College RFC 13, St Marys College RFC 38;
Leinster J4 League Section A – Division 1: Lansdowne 3, Stillorgan 45; Clontarf 19, Clondalkin 5;
Leinster J4 League Section B – Premier Division: North Kildare 3, UCD 8; Wanderers 0, A.I.B 11;
Leinster J4 League Section C – Premier Division: Emerald Warriors 0, Suttonians 71;
Leinster J4 League Section C – Division 1: CYM 19, Parkmore 16; Monkstown 27, Portlaoise 5;
Leinster J5 League: St Marys College RFC 12, Tallaght 5;
McGee Cup (North East J3): Dundalk 6, Athboy 26;
South East J2 League – Section B: Kilkenny 29, Wexford Wanderers 12;
Paul Flood Cup – Group 1: St Marys College RFC 0, Navan 10;
Leinster Womens Cup – Group 3: Garda 12, New Ross 17;
Under 19 Premier Division – Playoffs: Boyne 34, Enniscorthy 12; Co Carlow 7, Naas 22;
Under 19 Division 1 – Playoffs: Mullingar , Newbridge (Mullingar w/o); Clondalkin , Longford (Clondalkin w/o); Ashbourne , AC Pirates (Ashbourne w/o);
Under 17 Premier Division – Playoffs: Co Carlow 3, Mullingar 3; Enniscorthy 8, Birr 0;
Under 17 Division 1 – Playoffs: Arklow 15, Navan 3; Longford 39, Clondalkin 0; Wicklow 22, Edenderry 19;
Under 15 Premier Division – Playoffs: Wexford Wanderers 12, North Kildare 5;
Under 14 Saturday League – Playoffs: Enniscorthy 29, Cill Dara 17;
Under 13 Division 1 South: Clane 12, Athy 27;