Leinster League – Division 1A: Cill Dara 41, Tullamore 17; Coolmine 15, Boyne 26; Newbridge 34, Skerries 30; Dundalk 31, Co Carlow 20;
Leinster League – Division 1B: Enniscorthy 15, Wicklow 12; Garda 57, New Ross 9; Tullow 15, Portlaoise 6; Portarlington 5, Monkstown 23;
Leinster League – Division 2: Roscrea 22, Edenderry 17; Ashbourne 14, Kilkenny 10; Gorey 10, Longford 19; Clondalkin 74, Wexford Wanderers 7; Mullingar 22, Clane 27;
Leinster League Division 3 – Section A: Railway Union 7, Athy 51; IT Carlow 23, North Kildare 36; Balbriggan 5, Malahide 29;
Leinster League Division 3 – Section B: Rathdrum 13, Swords 28; Midland Warriors 29, Guinness 43; North Meath 20, Birr 16;
Metro J1 League – Section A: St Marys College RFC 16, Clontarf 3; Old Belvedere 27, Dublin University 15; Dublin University 11, Bective Rangers 21; Clontarf 12, Old Belvedere 17; Old Wesley 14, St Marys College RFC 55; Blackrock College RFC 35, Lansdowne 13;
Metro J1 League – Section B: NUIM Barnhall 20, Terenure College RFC 27; De La Salle Palmerston 23, Wanderers 27; UCD 17, Greystones 10;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section A: UCD 21, Lansdowne 23; Clontarf 45, Dublin University 17; Blackrock College RFC 26, Old Belvedere 20;
JP Fanagan Premier – Super Six (Phase 2) – Section B: NUIM Barnhall 10, Old Wesley 51; Greystones 8, St Marys College RFC 55; Terenure College RFC 15, Wanderers 21;
JP Fanagan Pennant – Section A: UCD 10, St Marys College RFC 8; Bective Rangers 5, Old Belvedere 58; Lansdowne 43, Skerries 13;
JP Fanagan Pennant – Section B: Newbridge 23, De La Salle Palmerston 3; Blackrock College RFC 30, Dublin University 29; Suttonians 5, Old Wesley 50;
Gale Cup – Playoffs: Tullow 24, Tullamore 19;
McGee Cup Playoffs: Athboy 22, Navan 9; Ardee 57, Balbriggan 0;
Leinster Seconds League – Division 1A: Cill Dara 23, Tullamore 24; Coolmine 60, Boyne 3; Newbridge , Skerries (Newbridge w/o); Dundalk 45, Co Carlow 10;
Leinster Seconds League – Division 1B: Enniscorthy 14, Wicklow 10; Garda 15, New Ross 5; Tullow 13, Portlaoise 36; Portarlington 15, Monkstown 26;
Leinster Seconds League – Division 2: Roscrea 8, Edenderry 18; Ashbourne 12, Kilkenny 22; Gorey , Longford (Gorey w/o); Mullingar 42, Clane 5;
Midland J2 League -Section “A”: Roscrea 8, Edenderry 18;
Metro J2 League Phase 2 – Section B: Bective Rangers 21, Blackrock College RFC 17; Old Wesley 3, UCD 8;
Metro J2 League Phase 2 – Section A: St Marys College RFC 20, Clontarf 17; Old Belvedere 9, Lansdowne 36; Terenure College RFC 17, Stillorgan 17;
Leinster J3 League – Section A: NUIM Barnhall 7, Lansdowne 29; De La Salle Palmerston 34, Old Belvedere 43; St Marys College RFC 31, Greystones 9;
Leinster J3 League – Section B: Dublin University 34, Clontarf 32; Old Wesley 27, Monkstown 21;
South Leinster Provincial J3 League: Athy , Tullamore (Athy w/o); Portlaoise 7, Enniscorthy 8; Edenderry 5, Birr 7;
Leinster J4 League Section A – Premier Division: Blackrock College RFC 39, Terenure College RFC 24; St Marys College RFC 16, NUIM Barnhall 12;
Leinster J4 League Section A – Division 1: Clontarf 26, Stillorgan 5; Greystones 42, Clondalkin 3; Lansdowne 9, Bective Rangers 45;
Leinster J4 League Section B – Premier Division: A.I.B 5, De La Salle Palmerston 6; Malahide 20, North Kildare 3; UCD 18, Wanderers 32;
Leinster J4 League Section B – Division 1: Navan 6, Normans 3; Seapoint 63, Wexford Wanderers 3;
Leinster J4 League Section C – Premier Division: Dublin University 63, Emerald Warriors 0; Suttonians 40, Guinness 3;
Leinster J4 League Section C – Division 1: NUIM Barnhall B 25, Monkstown 17; Portlaoise 10, CYM 22; Parkmore 20, Unidare 29; Monkstown 18, Parkmore 15;
Leinster J5 League: Tallaght 9, Terenure College RFC 15; Bective Rangers 19, Clontarf 12; Stillorgan 6, Malahide 20; De La Salle Palmerston 0, St Marys College RFC 24;
Under 17 Cup: NUIM Barnhall 26, Birr 38; Roscrea 25, Longford 5; Naas 11, Co Carlow 11; New Ross 10, Kilkenny 12; Wexford Wanderers A 20, Portlaoise 24;
Under 15 Cup: Boyne 15, Navan 0; Kilkenny 57, Tullow 17;
Under 17 Premier Division – Playoffs: Mullingar 3, Gorey 12;
Under 15 Premier Division – Playoffs: Mullingar 15, Wexford Wanderers 15; Boyne 22, Navan 22;
Under 15 Division 1 – Playoffs: Portarlington 10, Athy 10; Ashbourne 27, Tullow 7;
Under 13 Premier Division – Playoffs: Co Carlow 17, Wexford Wanderers 45; Navan 10, Wicklow 5;
Under 13 Division 1 – Playoffs: Navan 8, Portarlington 27; Edenderry 0, Athy 25;